Zapisy na rok szkolny 2017/2018


Obecnie lista zapisów na bieżący i kolejny rok szkolny jest pełna.
W celu zapisania się na listę rezerwową prosimy o kontakt.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod nr tel 501-750-180 lub e-mail info@thebear.pl.

Zapraszamy!

Przyjmujemy dzieci z cukrzycą


Już dwójka dzieci z cukrzycą bawi się i uczy w naszym przedszkolu. We wrześniu 2015 dołączyła do nas 4-latka z pompą insulinową, wspólnie z rodzicami wypracowaliśmy procedury i jest super! Nasza kadra ma doświadczenie w opiece nad dzieckiem z cukrzycą.

Od dwóch lat regularnie mierzymy cukier i podajemy insulinę 4‑letniemu chłopcu, aby mógł jak inni funkcjonować w swojej grupie rówieśniczej. Co najważniejsze, nasz wyjątkowy przedszkolak ma bardzo dobre wyniki, zarówno edukacyjne, jak i medyczne! Dzięki tym doświadczeniom bardziej dbamy o codzienną dietę wszystkich naszych podopiecznych.

Przeszliśmy specjalne szkolenie w tym zakresie, poprowadzone przez pielęgniarkę z UCK w Gdańsku. Jesteśmy też w stałym kontakcie z lekarzem diabetologiem, a naszym partnerem jest prowadzone przy UCK Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Cukrzycą, Otyłością i innymi Chorobami Endokrynologicznymi. Od strony formalnej przyjęcie do przedszkola dziecka z cukrzycą jest regulowane umową cywilnoprawną między przedszkolem a rodzicami.